Profil společnosti

Fermacell GmbH zaujímá se svojí produkcí více než 38 mil. m2 dominantní postavení na trhu sádrovláknitých desek, a to nejen v Evropě ale i v České republice. Zákazníci oceňují nejen široký sortiment a příznivé obchodní podmínky, ale především kompletnost systémových řešení a servis, který Fermacell prostřednictvím svého zastoupení v České republice poskytuje. Největší objem dodávek se realizuje pro výrobce a dodavatele dřevostaveb a modulárních staveb.

Fermacell GmbH spolupracuje s předními českými výrobci dřevostaveb a modulárních staveb v České republice, dále s technickými obory odborných středních škol i univerzit. Ve spolupráci s certifikovanými zkušebnami pořádá akustická měření i požární zkoušky, podílí se na vývoji nových stavebních aplikací a řešení, iniciuje specializovaná školení a přednášky. Cílem fungování firmy je přinášet efektivní technická řešení pro všechny oblasti suché výstavby, důraz je kladen především na udržitelnost a ekologii.
SÁDROVLÁKNITÉ MATERIÁLY FERMACELL

Deska fermacell je složena ze sádry a papírových vláken z recyklovaného papíru. Obě přírodní suroviny se smíchají a po přidání vody – bez dalších pojiv – se za vysokého tlaku lisují do stabilních desek, vysuší a naimpregnují. Vznikne homogenní materiál, který má ve všech směrech stejné pevnostní vlastnosti. Sádrovlákno fermacell je protipožární materiál, vhodný do vlhkých prostor, řešící statické i akustické požadavky staveb.

CEMENTOVLÁKNITÉ MATERIÁLY FERMACELL

Desky označené jako Powerpanel jsou cementem pojené lehké betonové desky se sendvičovou strukturou. Na povrchu jsou oboustranně vyztužené skelnou tkaninou odolnou proti alkáliím. Materiál je trvale voděodolný, odolný proti plísním, vhodný také při působení chemických látek. V exteriéry plní funkci pohledové desky nebo podkladu pro omítky, keramický a kamenný obklad. Je to nehořlavý materiál bez objemových změn.

PODLAHOVÉ SYSTÉMY FERMACELL

Podlahový sádrovláknitý prvek fermacell se skládá ze dvou slepených sádrovláknitých desek fermacell tloušťky 10 mm nebo 12,5 mm. Desky jsou navzájem přesazené, čímž vytvářejí 50 mm širokou polodrážku. Fermacell nabízí celkem 12 druhů podlahových prvků, krom základních i ty s kašírováním kročejovou izolací nebo tepelnou izolací a podlahový prvek z cementovlákna pro bezbariérové sprchy a bazény. Podlahové systémy fermacell jsou svou rozpracovaností, mírou užití, a komplexností řešení špičkou na českém trhu.

SPECIÁLNÍ DESKY A DESKY S PŘIDANOU HODNOTOU

Krom klasických sádrovláknitých a cementovláknitých produktů fermacell nabízí např. desky s čistícím účinkem- fermacell greenline, které mají schopnost pohlcovat a trvale vázat nečistoty. Dále pak desku Vapor pro difúzně otevřené konstrukce dřevostaveb, která plní funkci parobrzdné desky díky jednostrannému kašírování speciální fólií. Sádrovláknitá deska s přídavkem nehořlavých vláken fermacell Firepanel A1 zase patří do nejvyšší evropské třídy reakce na oheň A1 ČSN EN 13501-1 a žárovzdornou desku zastupuje produkt Aestuver.

MAPA

KONTAKT

Fermacell GmbH, organizační složka Praha
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

Tel.: + 420 296 384 330
fax: + 420 296 384 333
Poradenství: Po-Pá 8.00 - 16.00
Projekce: 606 038 627, 606 657 523
Montáž – Čechy: 602 453 927
Montáž – Morava: 721 448 666

JEŠTĚ VÍCE INFORMACÍ?

Naleznete je na našich webových stránkách